Domov > Novice, Šport > Krka po dramatični končnici na zaključnem turnirju

Krka po dramatični končnici na zaključnem turnirju

Košarkarji Krke so se po napetem zaključku uvrstili na zaključni turnir Pokala Eurochallenge. V Novem mestu so na tretji četrtfinalni tekmi premagali Lukoil z 71:69.

Slovenski prvaki so v letošnji sezoni že igrali na pokalnem turnirju, v Ligi NLB pa so se uvrstili na zaključni turnir, ki bo med 19. in 21. aprilom v Ljubljani.

beri več…

Green neustavljiv v uvodnih minutah
Gostje, ki so prvo tekmo v dvorani Leona Štuklja dobili z 78:72, so začeli odlično. Blestel je nekdanji igralec LA Lakersov Devin Green, ki je hitro nanizal šest točk (2:10). Tri minute pred koncem uvodne četrtine je Bruno Šundov polagal za 6:15. Krka je na krilih Jutreta Balažiča naredila delni izid 9:0 in po desetih minutah je bil izid izenačen (15:15).

Dominic James, Brandon Heath in razigrani Green so znova poskrbeli za vodstvo bolgarske ekipe (19:25). Goran Ikonić je z dvema trojkama ujel priključek (27:29), Lukoil pa je ob odmoru vodil za dve točki (29:31).

Kriza sredi tretje četrtine
Na začetku drugega polčasa je Šundov zadel izza črte, nato pa sta bila za tri točke natančna Ikonić in Edo Murić, s serijo 8:0 so gostitelji povedli s 37:34. Green in Heath sta izkoristial številne napake Novomeščanov in z delnim izidom 0:10 so gostje znova prevzeli pobudo (42:48).

Heath zgrešil trojko za zmago
Izenačena tekma se je nadaljevala, Travis Peterson je s trojko poskrbel za šest točk naskoka gostov sredi zadnje četrtine (55:61). Krka je po štirih točkah Balažiča s serijo 6:0 prevzela vodstvo v 38. minuti (66:63). 25 sekund pred koncem je Božidar Avramov izgubil žogo in Bolgari so morali s prekrški ustavljati gostitelji. Djordjević in Ikonić sta bila natančna, pri izidu 71:69 pa je Djordjević štiri sekunde pred koncem zgrešil drugi prosti met. Heath je pohitel v napad vrgel za tri točke iz dokaj ugodnega položaja, žoga se je odbila od obroča in veliko slavje v Novem mestu se je začelo.

V polfinalu z Lokomotivo iz Kubana
Na zaključni turnir Pokala Eurochallenge, ki bo med 29. aprilom in 1. majem, sta že uvrščeni ruski ekipi Lokomotiva Kuban in Spartak. Prizorišče še ni znano. V polfinalu se bodo Dolenjci 29. aprila pomerili z Lokomotivo iz Kubana.