Domov > Novice, Šport > Soldo odšel, Novakovič pa v polno

Soldo odšel, Novakovič pa v polno

Že na prvi tekmi po odhodu Zvonimirja Solda z mesta trenerja nogometašev Kölna je Milivoje Novakovič začel v prvi postavi in dosegel gol za zmago nad 1860 Münchnom v 2. krogu nemškega pokala.

“Kozlički”, ki jih začasno vodi Frank Schäfer, so drugoligaša premagali s 3:0.

beri več…

“Nova” je mrežo gostov zatresel v 80. minuti, ko je po predložku Lukasa Podolskega “le” podstavil nogo za 2:0. Ljubljančan je igral do 84. minute, Trboveljčan Mišo Brečko pa vso tekmo. Za Energie Cottbus, ki je z 2:1 odpravil Freiburg, je Rok Kronaveter igral od 83. minute.

Pizarro hitro šokiral Bavarce
V ponovitvi lanskega finala je Bayern z 2:1 premagal Werder. 15. maja je bilo v Berlinu 4:0 za Bavarce, ki pa so bili zelo veseli tudi tokratega uspeha, saj že dlje časa igrajo v zelo oslabljeni postavi. Že v 89. sekundi je nekdanji napadalec Bayerna Claudio Pizarro poskrbel za šok na Allianz Areni. Po podaji Marka Arnautovićaz leve strani je podstavil desno nogo, žoga ga je zadela v stegno in pristala za hrbtom Hansa Jörga Butta. To je bil že 23. gol Pizarra v nemškem pokalu, v soboto je postal najboljši strelec med tujci v zgodovini Bundeslige. Dosegel je 134 golov, enega več odGiovaneja Elberja.

“Schweini” z evrogolom zagotovil napredovanje
Bremenčani so imeli izjemno priložnost v 26. minuti, ko je po kotu Wesleyja popolnoma neoviran s petih metrov z glavo zgrešil Sebastian Prödl. Kazen je prišla že v naslednji akciji, ki je Hamit Altintop podal do Tonija Kroosa. Vezist žoge ni dobro zadel, a prišla je naravnost do Bastiana Schweinsteigerja, ki je s petih metrov izenačil.

Od 60. do 70. minute so gostje silovito pritisnili. Najprej je Prödl dosegel gol z glavo, a naj bi odrinil Holgrja Badstuberja. Sodnik Michael Weiner gola ni priznal. Arnautović je bil dvakrat sam pred Buttom, a ni uspel ukaniti vratarja Bavarcev. V 66. minuti je s 24 metrov stresel prečko, Altintop pa je z golove črte odbil strel Pizarra. Bayern je srečno zdržal vse nalete, četrt ure pred koncem pa je Andreas Ottl lepo našel Schweinsteigerja, ki je z 31 metrov razparal mrežo.

Remi Reala, zmaga Barce
Madridski Real
je lani v šestnajstini španskega pokala tretjeligaš Alcoron ponižal s 4:0. Madridčani imajo tudi letos opraviti s tretjeligašem, Murcio, ki je na prvi tekmi z varovanci Joseja Mourinha iztržila remi brez zadetkov (0:0). Gostje so imeli sicer veliko premoč, a so domači vzdržali vse napade. Povratna tekma na Santiagu Bernabeuu bo 8. novembra. Uspešnješa je bila Barcelona, saj je v gosteh z 2:0 premagala Ceuto. Vse je bilo odločeno že po 25 minutah igre, ko sta v polno zadela Maxwell in Pedro.