Domov > Novice, Šport > Olimpija s fenomanelno zmago odpira Evroligaško sezono

Olimpija s fenomanelno zmago odpira Evroligaško sezono

Košarkarji Uniona Olimpije so 1. krogu Evrolige po dveh podaljških premagali Efes Pilsen (95:90) in navdušili 8.000 gledalcvev v Stožicah.

1. četrtina (22:16)
Po vodilnem košu Igorja Rakočevića, Kevin Pinkneyvrne z enako mero in izsili še prosti met za 3:2. Vlado Ilievski in Damir Markota poskrbita za 8:2.

beri več…

Olimpijina čvrsta obramba in raznovrstna igra v napadu botrujeta vodstvu s 16:8 na polovici prve četrtine. Velimir Perasović je prisiljen vzeti minuto odmora. Nič ne pomaga. Sašo Ožbolt s trojko poviša na 19:10. Efes zniža na 19:14, a Goran Jagodnik ob uspešnem prodoru proti Boštjanu Nachbarju izsili še prosti met za 22:14.

2. četrtina (8:13)
Olimpija z “eksperimentalno” peterko, v kateri ni bilo Gregoryja, Pinkneyja in Ilievskega (2 osebni napaki), štiri minute ne doseže koša, a na srečo so le nekaj boljši gostje. Kenny Gregory prekine post za 24:19, nato še zabije (26:19). Na polovici druge četrtine Perasović vzame minuto odmora, po kateri se gostje s trojkama Rakočevića in Nachbarja v 18. minuti približajo na 28:25. Zdovc reagira z minuto odmora. Zmaji do konca zadržijo minimalno prednost (30:29). Gregory je z 10 točkami najučinkovitejši pri domačih, ki so skok izgubili kar z 22:11.

3. četrtina (23:26)
Olimpija drugi polčas začne z enako peterko kot prvega: Ilievski, Ožbolt, Gregory, pinkney in Markota. Bootsy Thornton povede goste v vodstvo z 31:30 in kasneje v 24. minuti še z 39:38. Kerem Gönlum inAndrew Wisniewski povišata na 44:38 v 24. minuti, pri čemer Ilievski dobi še 3. osebno napako. Jagodnik s trojko zniža na 48:43, Giorgi Šermadini pa doseže prvi koš za 50:45. Ilievski ob uspešnem prodoru izsili še prosti met (50:48). Zmaji imajo priložnost za izenačenje, a je ne izkoristijo, kar kaznuje Rakočević (53:48). Dvorano na nogo dvigne Šermadini z zabijanjem. Izid pred zadnjim delom (53:55) postavi kapetan Jagodnik, ki zadene trojko preko roke Gönluma.

4. četrtina (18:16)
Šermadini v prvem napadu izenači na 55:55, le malo kasneje pa Ilievski dobi 4. osebno napako. V 32. minuti znova zablesti Šermadini, ki blokira Gönluma. Na drugi strani Jagodnik zadene tretjo trojko za 60:56. Pet minut do konca semafor po raztrgani igri kaže 61:61.Kerem Tunceri štiri minute pred sireno s trojko poviša na 64:61, na drugi strani grdo zgreši Marque Perry. V naslednjih napadi sta pri metih izza črte nenatančna tudi Ilievski in Markota. Natančnejši je bil po minuti odmora 208 cm visoki Pinkney, tako da je semafor znova kazal izenačenje (64:64). Gostje se po prostih metih Rakočevića odlepijo (69:65), Ljubljančane pa rešuje Pinkney, ki minuto pred koncem z drugo trojko zniža na 68:69. 46 sekund pred koncem ima Olimpija napad za vodstvo, a Pinkney tokrat zgreši trojko. Na drugi strani 12 sekund pred sireno Lawrence Roberts neoviran pod košem zabija (68:71). Jagodnik zadene en prosti met, drugega zgreši, a jo ulovi Pinkney, ki ima 8 sekund pred sireno prosta meta za izenačenje in ju tudi izkoristi (71:71)!. Gostje imajo napad za zmago, a Ožbolt dobro pokrije Rakočevića.

1. podaljšek (8:8)
Šermadini izniči vodstvo Efesa (73:73), za novo poskrbi Tunceri, Erwin Dudley pa poviša na 77:73. Ilievski minuto in pol s trojko zniža na 79:77, nakar gostje izgubijo žogo, ki jo Gregory v protinapadu spremeni v izenačenje! 25 sekund pred koncem ima Efes napad za zmago, a je Tunceri blokiran, na drugi strani pa Jagodnika prehiti sirena.

2. podaljšek:
Pinkney zadene izpod obroča – 81:79. Sledi izenačenje, Gönlum pa zadene trojko 84:81. Prosti meti Jagodnika in ukradena žoga Ilievskega znova prineseta preobrat (85:84). Odlični Jagodnik je minuto in 20 sekund pred koncem ponovno natančen s prostih metov (89:86). Turki se približajo le na točko, Pinkney pa na drugi strani izsili dva prosta meta, tako da semafor kaže 91:88. Z enako mero vrne Rakočević (91:90). Ilievski zadene oba prosta meta (93:90), Wisniewski zgreši trojko, 7 sekund pred koncem Jagodnik postavi izid tekme.

82:66 (17:17, 19:18, 26:21, 20:10)
Spanoulis in Bourousis po 16, Teodosić 15, Nesterovič 11 (5/7 za dve) in 7 skokov v 17 minutah; Llull 18, Suarez 12, Tomić 10.