Domov > Novice, Šport > Prvaki začeli s sladko zmago v režiji “Schweinija”

Prvaki začeli s sladko zmago v režiji “Schweinija”

48. sezona Bundeslige se je začela z dramatično tekmo na Allianz Areni. Bayern je z golom Bastiana Schweinsteigerja v 91. minuti premagal Wolfsburg z 2:1.

Srečanje zadnjih dveh nemških prvakov je pokazalo, da imata obe ekipi veliko kakovosti, a na začetku sezone še nista v pravi formi.

beri več…

Bavarci so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec, nato pa so zaspali na začetku nadaljevanja. Wolfsburg si je pripravil številne priložnosti in zasluženo izenačil. Vse je že kazalo na delitev točk, a “Schweini” je imel drugačne načrte.

Muhasti Demichelis ni želel na klop
Težave za Bayern so se začele že pred tekmo. Martin Demichelis ni sprejel vloge rezervista v obrambi in sploh ni bil v kadru za tekmo. Vse kaže, da bo Argentinec še pred koncem prestopnega roka zapustil klub. Predsednik upravega odbora Karl-Heinz Rummenigge noče niti slišati za to možnost.

Müller zadržal formo s SP-ja
Gostitelji so začeli sanjsko. Veliko premoč so kronali v 9. minuti, ko si je Thomas Müller izmenjal dvojno podajo s Tonijem Kroosom, nato pa v slogu najboljših napadalcev z levico matiral Diega Benaglia. Simon Kjaer je bil le opazovalec ob najboljšem strelcu preteklega svetovega prvenstva. Bayern je narekoval ritem, a Franck Ribery, Kroos in Müller niso povišali vodstva, v drugem delu pa so se zadovoljili z minimalnim vodstvom.

Džeko kronal pritisk “volkov”
Trener gostov Steve McClaren je ob odmoru zahteval, da njegovi igralci višje pokrivajo gostitelje. Vstopil je Zvjezdan Misimović (blizu je prestopu k Schalkeju) in “volkovi” so zarjoveli. Mario Mandžukić, ki je prišel iz zagrebškega Dinama, je v 47. minuti z desnico zadel vratnico. Edin Džeko je dvakrat iz ugodnega položaja streljal mimo vrat, v 54. minuti pa je nevaren strel Misimovića obranil Hans-Jörg Butt. Bosanski vezist je minuto pozneje izvedel kot, z glavo pa je neoviran izenačil Džeko.

V zaključku tekme so Bavarci silovito pritisnili. Vse akcije so šle prek Riberyja na levi strani, a Francoz proti trem branilcem ni mogel vsega storiti sam. Domači navijači so se že sprijaznili z remijem, ko je Ribery z leve strani na daljši vratnici našel osamljenega Schweinsteigerja. Nemški reprezentant je v 91. minuti z desnico zatresel mrežo in poskrbel za evforijo na razprodanih tribunah.

McClaren: Prava brca v zadnjico!
“To je najhujši mogoč poraz. Prava brca v zadnjico! Nismo bili dovolj zbrani v zadnjih trenutkih tekme. V prvem polčasu smo imeli preveč spoštovanja do tekmeca. Drugi del smo začeli sijajno, a zadeli le enkrat, to pa je bilo na koncu premalo. Res sem razočaran,” je z grenkim glasom povedal McClaren. Na drugi strani je bil trener leta v Nemčiji Louis van Gaal nasmejan do ušes.