Domov > Novice, Slike, Zanimive povezave, Šport > Portugalci so se poigravali s Severno Korejo

Portugalci so se poigravali s Severno Korejo

Morda pa ideja, da v Severni Koreji v živo prenašajo tekmo njihove reprezentance proti Portugalski, le ni bila najboljša. V korejski mreži je namreč končalo sedem golov.

Na svetovnem nogometnem prvenstvu je Portugalska v skupini G s 7:0 premagala Severno Korejo, ki se je v prvem polčasu še dobro držala, po drugem zadetku (v 53. minuti) pa je sledil razpad igre in tekmeci so nenehno oblegli njihova vrata.

beri več…

Tiago je dosegel dva gola, med strelce pa se je v 87. minuti naposled vpisal še Cristiano Ronaldo, ki se je izkazal tudi s podajami. V MMC-jevem glasovanju je bil izbran za igralca tekme.

Ponedeljek na 19. mundialu poleg omenjene tekme skupine G prinaša še obračun v skupini H, kjer je po zmagi Švice proti Španiji položaj precej zanimiv. Švicarji bodo ob 16. uri igrali proti Čilu, Španija bo ob 20.30 poskušala vtis s prve tekme popraviti proti Hondurasu.

Portugalska si je z visoko zmago praktično že zagotovila nastop v osmini finala, čeprav jo v petek, ko bo zadnji dan predtekmovanja, čaka še derbi proti Braziliji.